ՀՀ Տարածքային կառավարման նախարարություն


Նախարարություն

Մեր պատմությունը

ՀՀ տարածքային կառավարման գծով առաջին նախարարը նշանակվել է
1995 թվականին՝ ՀՀ Նախագահի հուլիսի 25-ի հրամանագրով։

Անցած  տարիների ընթացքում համակարգը ղեկավարող նախարարների պաշտոնի անվանումը հաճախակի փոխվել է՝ պայմանավորված նրանց լիազորություններով։

Այսպես՝

ՀՀ Նախագահի 1995 թ. հուլիսի 25-ի հրամանագիր՝
ՀՀ տարածքային կառավարման գծով նախարար

ՀՀ Նախագահի 1996 թ. նոյեմբերի 8-ի հրամանագիր՝
ՀՀ տարածքային կառավարման նախարար

ՀՀ Նախագահի 1998 թ. նոյեմբերի 17-ի հրամանագիր՝
ՀՀ տարածքային կառավարման եւ օպերատիվ հարցերի նախարար«

ՀՀ Նախագահի 1999 թ. հունիսի 6-ի հրամանագիր՝
ՀՀ տարածքային կառավարման նախարար

ՀՀ Նախագահի 2000 թ. փետրվարի 28-ի հրամանագիր՝
ՀՀ տարածքային կառավարման եւ քաղաքաշինության
գործունեությունը համակարգող նախարար

ՀՀ Նախագահի 2001 թ. հունվարի 15-ի հրամանագիր՝
ՀՀ տարածքային կառավարման նախարար

ՀՀ Նախագահի 2002 թ. հունվարի 31-ի հրամանագիր՝
ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների
գործունեությունը համակարգող նախարար

ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարությունը ստեղծվել է 2005 թվականին` ՀՀ Նախագահի ապրիլի 27-ի ՆՀ-74 Ն հրամանագրով

ՀՀ Նախագահի 2007 թվականի հունիսի 8-ին հրամանագրով ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարի վրա դրվել է ՀՀ փոխվարչապետի պարտականությունները։

Մեր նախարարները`

Ռուբիկ Բարսեղյան - 26.06.1995 - 8.11.1996 թ.
Գալուստ Գամազյան - 8.11.1996 - 6.02.1998 թ.
Գագիկ Մարտիրոսյան - պաշտոնակատար- 17.02.1998 - 20.04.1998 թ.
Դավիթ Զադոյան - 20.04.1998-15.06.1999 թ.
Խոսրով Հարությունյան - 15.06.1999 - 28.02.2000թ.
Լեոնիդ Հակոբյան - 28.02.2000 - 18.12.2000 թ.
Հովիկ Աբրահամյան - 18.12.2000 - 21.04.2008 թ.
Արմեն Գեւորգյան - 21.04.2008 թ-.- 17.10.2014թ.

Թեժ գիծ

Կարող եք զանգահարել

51-13-62

Բաժանորդագրում նորություններին